Portatīvā datora galvenā atšķirība no galda datora – kompaktums un mobilitāte. Mūsdienu portatīvie datori funkcionāli maz atšķiras no “lielajiem” datoriem. Diemžēl tas neattiecas uz cenu – portatīvie datori ir ievērojami dārgāki par “lielajiem” datoriem. Par kompaktumu jāmaksā. Portatīvajam datoram nav iespējams atjaunot “pildījumu” – izmantotie tehniskie risinājumi ir pietiekami sarežģīti un savstarpēji apmaināmu detaļu ir maz. Var nomainīt atmiņu vai nomainīt CD-diskdzini pret DVD diskdzini, taču tas, kas attiecas uz video karti un vēl jo vairāk – sistēmplati, par to nomaiņu gan jāaizmirst uz visiem laikiem.

Patiešām, nebūs patīkama situācija, ja pēc pāris dienām darba pie jaunā portatīvā datora jūs sapratīsiet, ka tam ir neērta tastatūra, ka ar to nāksies samierināties vismaz divus gadus, līdz pat jauna portatīvā datora iegādei. Tajā pat laikā, 200 megahercu lielu atšķirību procesora darbības ātrumā vai liekus 16 megabaitus videokartes atmiņā jūs diez vai apjautīsiet.
Kam jāpievērš uzmanība? Tādi parametri, kā svars, izmērs, akumulatora bateriju darbības laiks ir acīmredzami un tie nav jāizskaidro. Vēlams, lai portatīvā datora ekrāns būtu maksimāli kontrastējošs, un ar to varētu strādāt pat spilgtā apgaismojumā. Otrs svarīgs moments – tastatūras un kursora vadības ierīces lietošanas ērtums (parasti – touchpad (skārienpaliktnis) vai trackpoint). Jāpievērš uzmanība arī slotu, kuriem tiek pievienotas dažādas perifērijas ierīces, barošanās vads, infrasarkanā porta, austiņu ligzdas un citu ierīču novietojumam. Šo slotu novietojums nepareizajā vietā var sagādāt daudz neērtību. Ļoti ērti ir, kad gaismas diodes, kas signalizē par portatīvā datora stāvokli un akumulatora uzlādes stāvokli, ir redzamas arī tad, kad datora vāks ir aizvērtā stāvoklī.

Svarīgs parametrs ir atdzesēšanas sistēmas ierīce. Mūsdienu datori stipri pārkarst–procesora atdzesēšana jau sen kļuvusi par nopietnu problēmu galda datoriem, nerunājot par portatīvo datoru šaurajām “iekšām”! Neskatoties uz visiem tehniskajiem paņēmieniem, portatīvais dators ir siltuma avots, tāpēc pievērsiet uzmanību tam, kā tas tiek dzesēts. Ja ventilācijas atvere izvietota neizdevīgi, tas var kļūt par nopietnu problēmu portatīvā datora sakaršanas gadījumā. Atdzesēšanas sistēmas negatīvs rezultāts ir troksnis. Vēlams, lai atdzesēšanas sistēma strādātu klusāk un netraucētu.

Sakarā ar to, ka portatīvajiem datoriem nav iespējama jaunu funkciju pievienošana, vienkārši uzstādot PCI-kartes, kā tas tiek darīts personālajiem datoriem. Centieties izvēlēties modeļus ar maksimāli lielu iebūvēto ierīču un funkciju skaitu. Vēlama ir faks-modēma, tīkla kartes, skaņu kartes un tamlīdzīgu ierīču esība.

Meklējot ne pārak dārgu portatīvo datoru pievērsiet uzmanību markām Roverbook, Dell, Lg. Atkarībā no modeļa un komplektācijas (atmiņas apjoms, procesora tips, bezvadu sakari) šie portatīvie datori maksās 400-500 Ls. Ja šie ražotāji jūsos nevieš uzticību, pievērsiet uzmanību firmu Asus, Acer, Fujitsu-siemens, Hp vai Toshiba produkcijai.

Datora tīrīšana no putekļiem ir profilaktisks pasākums, kas jāveic, lai uzlabotu Jūsu datora darbības ātrumu, padarītu klusāku un efektīvāku Jūsu datora darbību, kā arī samazinātu Jūsu elektrības rēķinus ( neiztīrīts dators strādā ar papildu slodzi un līdz ar to patērē vairāk elektrības).

Prakse pierāda, ka lielākā daļa problēmu, kas saistītas ar datora komponentēm, rodas putekļu dēļ. Putekļi, kas uzkrājas uz datora ventilatora un radiatora, traucē datora darbību, neļaujot ventilatoram pietiekami dzesēt datoru, kā rezultātā dators uzkarst un sāk “bremzēt”. Ventilators strādā ar maksimālo slodzi, dators uzkarst un var nodegt procesors vai citas datora komponentes. Putekļi, kas sakrājušies datorā var izraisīt nopietnus datora komponenšu bojājumus. It īpaši mitrā laikā, rudenī un pavasarī, biezā putekļu kārta, kas sakrājusies uz datora komponentēm, uzsūc mitrumu un vada elektrību, kā rezultātā rodas īssavienojumi, kas var radīt neatgriezeniskus datora komponenšu bojājumus.

Dators, kura darbība ir traucēta, uzkrājušos putekļu rezultātā, strādā ar papildus slodzi, līdz ar to patērē arī vairāk elektrības. Regulāra datora tīrīšana no putekļiem var samazināt elektrības patēriņu, ko rada dators.Putekļu slānis, kas sakrājies starp datora ventilatoru un radiatoru traucē dzesēšanas sistēmas darbību, datoram netiek nodrošināta vienmērīga gaisa plūsma, datora komponentes sakarst, datora ventilators darbojas ar papildu slodzi, kā rezultātā var sadegt datora komponentes, tai skaitā viena no datora svarīgākajām komponentēm – procesors. Datora komponenšu nodegšanas gadījumā, remonts var izmaksāt pat desmit reizes vair nekā laicīgi veikta apkope.

Monitors ir galvenā datora sastāvdaļa. To zina pat Holivudas filmu scenāristi. Gandrīz vai katrā grāvējā ir redzams, ka datori tiek iznīcināti, sašaujot to monitorus. Nav monitora – nav arī datora! Jebkurš kaut nedaudz pieredzējis datora lietotājs, protams, apzinās, ka, ja nepieciešams iznīcināt informāciju, tad jātiek vaļā no cietā diska. Taču daudzu iemeslu dēļ, monitora izvēlei ir jāvelta īpaša uzmanība. Pirmkārt, labs monitors ir ergonomikas pamats, strādājot ar datoru. Nav noslēpums, ka cilvēka redze šajā procesā tiek pakļauta vislielākajām briesmām.

Tiem, kuriem īpaši nerūp sava veselība, piedāvājam citu argumentu – augstas klases monitors ir labs naudas līdzekļu ieguldījums. Procesors, mātes plate, videokarte novecos pēc gada, lielākais, pēc diviem gadiem, taču monitors priecēs acis vismaz piecus gadus. Monitors un korpuss ir tās datora daļas, kas vismazāk var tikt rekonfigurētas.

Tāpēc monitora izvēle ir viens no atbildīgākajiem uzdevumiem iegādājoties datoru. Daudzi par to aizmirst, galveno uzmanību pievēršot procesora megahercu daudzumam un videokartes atmiņas lielumam. Monitoru iegādājas no tiem līdzekļiem, kas ir atlikuši beigās.

Kādu printeri pirkt?

Ja nepieciešams printeris, bet nav paredzēts tam tērēt lielu naudu, tad var izvēlēties tintes printeri. Kvalitatīvas izdrukas, spilgtas krāsas par vismazāko cenu. Ieteiktu izvēlēties tad, ja nav paredzēts drukāt ļoti daudz un ikdienā, piemēram, offisa vajadzībām dokumentus. Ja tomēr printēšana būs nepieciešama bieži, ieteiktu izvēlēties lāzera printeri vai krāsu lāzera printeri, jo lāzera printeruprintēšanas izmaksas ir mazākas. Pati ierīce vienīgi sākumā maksās vairāk.

Krāsas

Pirms pērc printeri ļoti svarīgi ir uzzināt, vai konkrētajam printera modelim var uzpildīt/nomainīt kārtridžus un cik tas izmaksās. Kā arī to, cik ir iespējams lappaspuses izprintēt ar vienu kārtridžu. Mūsdienās printeru izstrādātāju firmas ir izstrādājušas aizsardzību pret uzpildīšanu, lai vienmēr pirktu jaunu kārtridžu. Noskaidro cik izmaksās printera lietošana.

Drukāšana

Ja nepieciešams ir drukāšanas ātrums, pārliecinies cik lapaspuses minūtē printeris drukā. Vai printeris drukā lapaspusei no abām pusēm. Kāda formāta lapas var izmantot utt. Kartīgi izlasi visus parametrus.

Daudzfunkcionālie printeri

Ja nepieciešams ir arī fakss, skeneris vai kopētājs, iespējems izvēlēties daudzfunkcionālo printeri. Par ļoti mazu cenu var iegādāties 4 ierīces vienā. Ieteiktu izvēlēties tad, ja ierīcei nav ļoti liela noslodze. Ja jāprintē, jāskenē, vai jākopē nav ļoti bieži. Ja ierīcei ir paredzēta liela noslodze vai nepieciešamas ļoti augstas kvalitātes prasības, tad ieteiktu pirkt katru ierīci atsevišķi.

Nolēmāt nopirkt planšeti, taču gandrīz neko par tām nezinat? Vai arī grasāties pirkt kādu konkrētu modeli, taču neizprotat, ko nozīmē visas specifikācijas? Tad šis raksts ir domāts tieši jums! Šodien centīsimies paskaidrot svarīgākus momentus, kuriem pievērst uzmanību, izvēloties planšeti.

Ekrāns

Sāksim ar, iespējams, pašu būtiskāko – ekrānu. Pirmkārt, jāizvēlas izmērs. Kompaktajām planšetēm ekrāna diagonoāle ir 7-8 collas vai mazāk, lielas planšetes visbiežāk sastopamas ar 10.1, 11.6 vai pat 13.3 collu ekrānu. Mazākas ierīces labāk derēs grāmatu lasīšanai un filmu skatīšanai, ar lielākajām būs ērtāk pārlūkot interneta lapas un lietot aplikācijas, arī filmas izskatīsies ļoti labi, taču lasīt grāmatas būs neērti dēļ ierīces svara. Bet, ja jūs interese modeļi ar lielāku ekrānu, tad ekrāns 8’’ būs diezgan ērts lietošanai, turot to vienā rokā.Otrkārt, jāizpēta ekrāna izšķirtspējas parametri, jo tieši no tā būs atkarīga attēla kvalitāte. Planšetēs ar ekrāna diagonāli 9.7’’ un vairāk minimālajai izšķirtspējai jābūt 1024х768 pikseļi, bet septiņcollu budžeta planšetēm optimālā izšķirtspēja ir 800×480 un vairāk. Ierīces matricai jāspēj uztvert vismaz 5 pieskāriena punkti vienlaicīgi.

Baterija

Tas ir svarīgs punkts jebkurai ierīcei, no kura atkarīgs tas, cik ilgi jūs varēsiet strādāt bez papildus uzlādes, un piekrītiet, ka planšetēm tā ir viena no svarīgākajām īpašībām. Lielākā daļa ražotāju norāda, cik daudz ierīce spēj strādāt autonomi. Taču neaizmirstiet, ka darba laiku ietekmē arī pieslēgums Wi-Fi tīklam, vienlaicīga vairāku aplikāciju lietošana, ekrāna spilgtums, lietošanas intensitāte un daudzi citi faktori kā 3D spēļu palaišana vai bezvadu moduļu pieslēgšana.

Procesors

Pateicoties tam var spriest, cik ātri un ērti strādā planšetdators. Visizplatītākie ir vienkodolu un divkodolu procesori, taču pēdējā laikā tirgū parādījās arī četrkodolu budžeta planšetes. Starp šiem variantiem pastāv diezgan ieverojama starpība. Procesors ar 1Ghz ļaus bez problēmām veikt vairākas darbības vienlaicīgi, piemēram, sērfot internetā un klausīties mūziku.

Kamera

Kaut gan planšetes pamatuzdevums nav fotografēšana, ir vērts pievērst uzmanību arī kameras esamībai. Visbiežāk planšetdatori aprīkoti ar priekšējo kameru, ko izmanto videozvaniem un kuras izšķirtspēja ir minimālā. Aizmugurējās kameras izšķirtspēja variē no 3 līdz 5 megapikseļiem atkarībā no konkrētā ražotāja.

Atmiņa

Bet tagad pievērsisimies iekšējām sastāvdaļām. Iebūvētas atmiņas daudzums atšķiras katrā modelī, visbiežāk var sastapt 8, 16, 32 un 64 GB apjomu. Protams, ar datora atmiņu to nevar salīdzināt un kādu apjomu izvēlēties paliek katra cilvēka ziņā, taču nevajag sekot principam “jo vairāk, jo labāk”. Izvēlēties tik, cik jums ir nepieciešams, jo ierīces cena būs atkarīga arī no GB skaita. Jums vajadzētu izvēlēties planšeti ar lielāku atmiņu, ja plānojat glabāt tajā dažādus multimediju failus, kas aizņem daudz vietas. Ja izvēlējaties modeli ar nelielu atmiņu, pievērsiet uzmanību iespējai paplašināt atmiņu ar SD vai microSD kartēm (tādām pašām kā telefonos), jo daži ražotāju šādu opciju nepiedāvā (piemēram, Apple iPad). Planšetes aprakstā vienmēr būs norādīts kartes veids un maksimālais GB daudzums, ar ko var paplašināt atmiņu.
Runājot par atmiņu, jāpiemin arī operacionālā atmiņa RAM. Kad jūs ieslēdzat planšeti, tiek izmantots 400-500 MB operacionālās atmiņas. Tāpēc, ja vēlāties lietot nopietnas aplikācijas, pērciet planšeti ar RAM sākot ar 1 GB.

Sakaru veidi

Visi mūsdienu planšetdatori ir aprīkoti ar Wi-Fi moduli, savukārt ar 3G aprīkotu ierīču ir daudz mazāk. 3G ļauj pieslēgties internetam tur, kur nav pieejams bezvadu tīkls. Tas izskatās kā zibatmiņa vai simkarte, vairākums mobilo sakaru operatoru piedāvā plašu mobilā interneta piedāvājumu planšetēm. ast šo funkciju.
Pētot planšetes tehniskos rādītājus, saskarsieties arī ar Bluetooth, kura esamība ļaus ne tikai pārsūtīt failus no telefona, bet arī pieslēgt bezvadu tastatūru un peli.
GPS sastopams ne visos modeļos, biežāk šo navigācijas ierīci var atrast kompaktajās planšetēs, taču tagad arī daudzas lielizmēra ierīces piedāvā šo opciju.

Operētājsistēma

Te būs runa par planšetes “smadzenēm”. Operētājsistēmas planšetēs maz atšķiras no tām pašām sistēmām datoros. Vispopulārākās šobrīd ir iOS (Apple produkcija), Android (Samsung, ACER, Prestigio un citi), Windows RT un Windows (Asus, Acer, HP, Samsung, Dell, pirmā ir veidota speciāli planšetēm, otrā atbilsts datora operētājsistēmai). Ja runāt par ērtumu, tad tā ir katra izvēle, taču tiem, kas izmanto Android telefonā, būs diezgan ērti lietot Android arī uz planšetes.

Viens no biežākajiem iemesliem datora pārkaršana ir putekļi , kuriem ir tendence aizprostot visas korpusa detaļas. PC korpusā  sakrājās daudz dažādu netīrumu , piemēram, putekļu , matu un citu nelielu daļiņu , kas var radīt problēmas datora  darbā.

Lai tos novērstu , jums ir nepieciešams attīrīt datoru no putekļiem . Lai to izdarītu , jāatver datora korpusu. Ja jūs esat neskaidri iepazinušies ar tā iekšējo struktūru , tas ir labākais veids, lai izvairītos no saskares ar dažādiem savienojumu vadiem un citām datora sastāvdaļām .

Tad jums ir nepieciešams paņemt parastu putekļu sūcēju . Pārvēršot to uz vāju sūkšanas režīmu,  ir ieteicams  maigi iztīrīt korpusa apakšu . Tieši tur, nereti uzkrājas daudz putekļu , kā arī uz korpusa.Pēctam iztīriet ventilātoru ar otu no visām pusēm . Jums ir nepieciešams iztīrīt dzesētāju, kur arī uzkrājās putekļii.

Gaisa atverem jābūt tīram . Pārliecinieties, ka  gaisa ieplūdes un izplūdes atveres ir brīvas . Pretējā gadījumā var pārkarst monitors ar visām no tā izrietošajām sekām .

Nedrīkst pieskarties  monitora matricai . Matricai nedrīkst pieskarties ar rokām . It īpaši , neļaujiet to maziem bērniem . Pieskaršanas matricai var izraisīt bojājumus . It īpaši, ja jums ir gari nagi . Ja aizstikt var palikt taukaini traipi, kurus ir grūti noņemt , neizmantojot šķīdinātājus .

Darba vietas izvēle. Dators jānovieto labi vēdināmā , vēsā un tīrā vietā . Pretējā gadījumā , tā  elementiem būs pārāk daudz siltuma , kā arī tā daļas ,  tiks piesārņotas ar putekļiem.

Monitors un citas datora daļas vajadzētu noslaucīt no putekļiem vismaz 2 reizes mēnesī . Tas vismaz nodrošinās ierīces labāko izskatu .Pagarināt dzīvi monitoram var , ja jūs noteiksiet spilgtumu ne vairāk kā 70 % .

Ja jūs vēlaties, lai jauna klēpjdatora akumulators būtu maksimālo laiku jaudīgs , atvienojiet to no tīkla , tiklīdz indikators rādīs 100 procentu uzlādes līmeni . Un pat agrāk . Izpilddirektors Cadex Electronics Isidore BUSCHMANN pārliecināts , ka ideālā gadījumā nepieciešams uzlādēt akumulatoru līdz 80 procentiem , tad izslēdziet , pagaidiet, līdz uzlādes līmenis samazinās līdz 40 procentiem un atkal lādējiet. Šis darījums ļaus paplašināt dzīvi jūsu akumulatoram līdz pat četrām reizēm .

Iemesls irsprieguma līmenis, katra elementa litija – polimēru baterija . Augstākaprocentu maksas ,lielāksstresa līmenis . Jo lielāksspriegums ,lielākaslodze uz katra elementa . Tas samazina ielādes laiku budžeta izpildes apstiprināšanu. Saskaņā ar vietnes Battery universitātē , jamaksa līdz 100 procentiem no klēpjdators var radīt 300-500 izlādes cikliem , tadmaksas līdz pat 70 procentiem no šiem cikliem palielinās līdz 1200-2000 .

Buschmann to zina, jo viņa uzņēmums sponsorē Battery universitātē . Turklāt viņš apgalvo, ka saīsina akumulatoru dzīves ir ne tikaiīpašu savienojumu ar tīklu -temperatūra arī spēlē nozīmīgu lomu laikā . No pārkaršanas , baterijas šūnas varētu pieaugt , un tie var veidot burbuļus . Šī baterija nebūs dzīvot ilgi .

Jāatzīst, ka datora sabojāšanās reizēm var radīt lielas problēmas visu dienu vai pat darba nedēļu neatkarīgi no tā, vai datortehnika paredzēta darbam vai izklaidei. Šādos gadījumos nepieciešams datoru vest uz datorservisu, kur tiks veikta datora diagnostika un nepieciešamības gadījumā arī tā remonts. Protams, prasmīgākie datora lietotāji var savest to kārtībā arī mājas apstākļos vai, ja sadegusi kāda detaļa, to nopirkt kādā datortehnikas apkalpošanas centrā un detaļu nomainīt mājās. Protams, vislabāk būtu, ja datoru labošana nebūtu nepieciešama, bet tad par to jārūpējas īpaši.

Lai dators kalpotu ilgi un kārtīgi, pirmkārt, vajadzīga antivīrusu programma. Īpaši nepieciešama tā ir tad, ja dators pieslēgts internetam. Reizēm, pat neko nelejuplādējot un neapmeklējot apšaubāma satura mājaslapas, datorā var parādīties bīstami vīrusi. Atliek tikai atvērt e-pastu, kurā rakstīts, ka esi laimējis naudu, vai uzklikšķināt uz apšaubāma linka, un datorā jau ir iekļuvis vīruss, kas var bremzēt tā programmatūru vai arī sagraut to pavisam. Tad ir tikai viena izeja – datoru ātrā palīdzība. Lielākajās pilsētās parasti ir diennakts datoru apkalpošanas centri, kuru darbinieki bieži vien pēc izsaukuma ierodas pie cilvēka mājās.

Tehniskā apkope ir nozīmīga, bet ļoti svarīgi ir arī datora notīrīšana no putekļiem. Nav noslēpums, ka putekļi īpaši aktīvi uzkrājas datora dzesēšanas ventilatoros, tāpēc tos vajadzētu tīrīt regulāri. Tam var izmantot smalku, maigu otiņu vai arī putekļsūcēju, kas noregulēts vājā sūkšanas režīmā. Putekļi dzesēšanas sistēmas darbību var palēnināt, tā veicinot tehnikas uzkaršanu. Sekas visbiežāk ir nosvilusi videokarte (grafiskais adapters), kā dēļ dators paliek bez bildes.

Datora programmatūras tīrīšana un dzesēšanas sistēmas atbrīvošana no putekļiem nav nekas ārkārtīgi sarežģīts, taču, ja tomēr neesi drošs, ka šo darbu veiksmīgi izdarīsi pats, vari konsultēties kādā datoru servisā. Pašrocīga datoru labošana nav nekas labs, ja neesi pārliecināts, kas un kā īsti jādara. Datoru remonts nav spēle amatieriem, jo var gadīties, ka tehnikas labošana mājas apstākļos problēmu padara vēl nopietnāku un galu galā tomēr nepieciešams datora remonts datoru servisā. Beigu beigās neprašām un skopajiem vēlme ietaupīt var izmaksāt krietni dārgāk nekā servisa pakalpojums.

Varētu teikt tā, ka datortehnikas apkope ir ļoti plašs jēdziens. Ar šo jēdzienu saistās gan programmatūras pārbaude uz vīrusa esamību, gan, piemēram, monitora tīrīšana ar lupatiņu, vai arī datora korpusa tīrīšana. Īsi sakot šo visu var noformulēt arī īsākā teikumā, ka datora apkope ir visas darbības, kuras nepieciešamas, lai datorsistēma, ieskaitot skenerus, printerus un citas ierīces darbotos, bez kļūdām, vai arī bez nekādiem defektiem.

Datora apkopē parasti ietilpst datora diska pārbaude. Šajā pārbaudē pārbauda šādas lietas: 1. Vai uz kāda no diskiem neatrodas vīruss;

  •  Vai nav nepieciešamai antivīrusa bāzu atjauninājumi, vai arī uzstādīšana;
  •  Nevajadzīgas informācijas dzēšana no diskiem;
  •  Pārbauda to, vai disks darbojas bez kļūdām;
  •  Disku un failu sistēmas optimizācija.
  •  Printeru kasešu maiņa;
  •  Komponentu fiziskā tīrīšana;

Šīs darbības ir nepieciešamas, lai nodrošinātu jebkuras datorsistēmas drošu darbību. Ja netiek gādāts par datora apkopi, tad kādu dienu šī iemesla dēļ var zaudēt visus datus, kas ir atradušies, piemēram, uz cietā diska. Ja parasti seko līdz tam, kurus failus vajag un kurus nevajag, tad lieko failu dzēšana var palielināt brīvo vietu cietajā diskā. Daudzas programmas, kuras vajag instalēt, pirms uzstādīšanas kopē savus failus uz cietu disku un tikai pēc tam uzstāda pašu programmu. Parasti defautā visas programmas instalējās šajā direktorijā – Local C:\Program Files. To pašu arī dara spēles, kuras vajag uzinstalēt – instalējas tajā pašā direktorijā. Tā kā, ja programmas instalācijas laikā notiek kļūda, tad šie nokopētie faili, kuri tiek nokopēti uz cietā diska pirms instalācijas, paliek uz jūsu cietā diska.

Tāpat informācija arī saglabājas par interneta adresēm, kuras jūs esat apmeklējis. Šie failus, kuros saglabājās šī informācija par tām adresēm sauc par cookies. Bet šiem failiem ir ierobežots vietu skaits. Tā kā nevar sanākt tā, ka jums visu cieto disku aizņem tikai šie faili – cookies. Ja ir veikta disku optimizācija, tad pēc šī procesa datora ātrums palielinās. Bet, ja jūs šo procesu nevēlaties darīt, tad parast dators var strādāt pat līdz divas reizes lēnāk nekā tad, ja ir tikusi veikta diska optimizācija.

Ir ieteicams veikt periodiskas pārbaudes ar antivīrusu, lai pārbaudītu, vai uz datora nav vīrusu, kā arī vajadzētu veikt antivīrusa apdeitus. Ja tas tiek darīts, tad datora drošums palielinās. Bet tomēr ir tādi lietotāji, kas uzskata, ka vīrusi viņus neapdraud, tāpēc viņi mazāk pievērš uzmanību šīm lietām. Bet man ir ieteikums tomēr veikt šīs darbības periodiski, jo šīs darbības aizņem daudz mazāk laika, nekā tad, ja jūs mēģinātu atgūt dzēsto informāciju no cietā diska, kā arī šī procedūra dārgi maskā. Var pat pārsniegt 20Ls izmaksas. Ir, piemēram, nepieciešams veikt arī programmas pārbaudes, jo ja, piemēram, tiek apgrūtināta piekļuve internetam, vai arī bieži neattaisa mājas lapas, tad tas var arī neliecināt par pārlūkprogrammas vainu, bet gan par to, kas uztur to savienojumu. Ja tiek veiktas pārbaudes, tad šajās pārbaudēs nosaka failus, kas satur kļūdas, vai arī tie ir jānomaina, lai varētu izpildīt visas nepieciešamās darbības.

Datoram arī vēl ir jāveic fiziskā apkope. Piemēram, vajag dažreiz notīrīt tastatūras taustiņus, bet ja pelē, kura par darbības principu izmanto bumiņu, uzkrājas netīrumi, tad viņa pat var pārtraukt strādāt. To es stāstu pēc savas pieredzes, jo man tā ir gadījies. Un var teikt šis bija viens no iemesliem, kāpēc es pārgāju uz bezvada peli, jo viņa strādā daudz ātrāk, kā arī viņas iekšpusē nevar uzkrāties putekļi, kā tas var notiek tajās pelēs, kuras izmanto bumiņu. Datora iekšpusē arī var uzkrāties putekļi, jo īpaši ventilatora, kā arī šis var būt par iemeslu kāpēc dators skaļāk sāk strādāt. Tāpēc dažreiz der arī iztīrīt datora ventilatoru, lai viņš atkal varētu sākt klusi strādāt.

Secured By miniOrange