Bezvadu maršrutētāja (rūtera) izvēle

Daudzi no mums ir saskārušies ar problēmu mājas maršrutētaja izvēlē. Mūsdienu ražotāju klāsts un produktu daudzveidība noved palīdzības meklēšanā paziņu lokā vai var pat novest strupceļā vai veicināt pārdevēja ieteikumu pieņemšanu. Galvenokārt ir jāpatur prātā ir tas, ka pārdevējs ieteiks to, kas uz to brīdi ir pieejams veikalā, iespējams arī labāko (dārgāko) produktu, kas var arī nebūt tas labākais risinājumus.

Strādājot daudzus gadus ar  dažādu līmeņu tīkla iekārtām, man, kā datoru meistaram ir izveidojies savā ziņā ražotāju tops, kuru var vai arī pretēji nevar ieteikt saviem klientiem.

Sāksim ar populārāko pēdējo gadu mājas tīkla iekārtu ražotāju TP-LINKapskati.

TP-LINK

TP-LINK ir faktiski ieņēmis līderpozīcijas mājās lietotāju vidū. Tas ir raksturojams ar maksimāli iespējamo pārdošanas cenas attiecību pret tehnisko specifikāciju. Viss jaut būtu jauki. Lēts un tehniski specifikācijas ziņā jaudīgs. Lietotājam arī tiek dots instalācijas disks atvieglotai instalēšanai bez nepieciešamajām iemaņām. Ko vēl varētu vēlēties?

Prakse rāda, ka tieši šī ražotāja tīkla produkti visvairāk sagādā lietotājiem galvassāpes. Sākotnēji ātri strādājošas iekārtas, pēc gada sāk jocīgi uzvesties. Tas var izpauzties gan kā klienta datoru atslēgšanu no interneta (parasti bezvadu savienojumiem), gan kā ātruma degradācija. Šādu tīkla maršrutētāju restartēšana līdz aptuveni līdz nedēļai, kad atkal un atkal ir jāveic restarti. Diemžēl arī  programmnodrošinājuma (firmware) atjaunināšana nespēj risināt šīs problēmas.

D-LINK un ASUS

Šo ražotāju tīkla risinājumi maz ar ko atšķirās no iepriekšminētā ražotāja. Arī šiem ir savas grafiskās saskarnes to konfigurēšanai, līdzīgi tehniskie parametri, bet atšķirībā no TP-LINK šo ražotāju iekārtes ir stabilākas darbībā. Pastāv mazāka varbūtība, ka Jums nāksies veikt maršrutētāja restartēšanu problēmgadījumā.

MikroTik

MikroTik ir Latvijā dzimis zīmols, kas specializējas uz maršrutētāju iekārtām gan uzņēmumiem gan ofisiem gan mājas lietotājiem. Nu  jau MikroTik produkti tiek atzīti visā pasaulē kā kvalitatīvi maršrutēšanas risinājumi. Pārkot šādu produktu mājām, jūs varat būt drošs, ka gan tehniski gan iespēju ziņā jūs būsiet pārāks par citiem. Kā vienīgo mīnusu MikroTik produktiem var minēt tikai nosacītu sarežģītību to konfigurēšanā, kas acīmredzot ļaus apmulst vienkāršam interneta lietotājam.

Interesanti: MikroTik ir ziedojis vienu miljonu eiro Bērnu slimnīcai

Atvieglotās instalācijas mājas lietotājiem

Lieki piebilst, ka instalācijas diski, kas nāk līdzi mājas lietotāju maršrutētājiem un atvieglo to instalāciju, maksimāli vieglākā, tai skaitā arī nedrošākā veidā  veic tādu iekārtu konfigurēšanu. Lietotāju ērtībām jau rūpnieciski tiek ieslēgts vieglās autorizēšanas režīms, kas ļauj  lietotājiem autorizēties ar PIN-koda palīdzību. Savukārt ļaundariem ir nepieciešams aptuveni 6 stundas lai iekļūtu tīklā ar šādu drošības atslēgu.

Diez vai jūs būsiet iepriecināts, ja uzzināsiet, ka kaimiņš izmanto jūsu bezvadu internetu vai ja vēl sliktāk – ir noticis kibernoziegums no jūsu mājas tīkla. Diemžēl šādā gadījumā pie atbildības var būt saukts tieši  Jūs.

Resurss http://www.specialist.lv/lv/bezvadu-marsrutetaja-rutera-izvele/

Secured By miniOrange