Datoru serviss un apkope

Jāatzīst, ka datora sabojāšanās reizēm var radīt lielas problēmas visu dienu vai pat darba nedēļu neatkarīgi no tā, vai datortehnika paredzēta darbam vai izklaidei. Šādos gadījumos nepieciešams datoru vest uz datorservisu, kur tiks veikta datora diagnostika un nepieciešamības gadījumā arī tā remonts. Protams, prasmīgākie datora lietotāji var savest to kārtībā arī mājas apstākļos vai, ja sadegusi kāda detaļa, to nopirkt kādā datortehnikas apkalpošanas centrā un detaļu nomainīt mājās. Protams, vislabāk būtu, ja datoru labošana nebūtu nepieciešama, bet tad par to jārūpējas īpaši.

Lai dators kalpotu ilgi un kārtīgi, pirmkārt, vajadzīga antivīrusu programma. Īpaši nepieciešama tā ir tad, ja dators pieslēgts internetam. Reizēm, pat neko nelejuplādējot un neapmeklējot apšaubāma satura mājaslapas, datorā var parādīties bīstami vīrusi. Atliek tikai atvērt e-pastu, kurā rakstīts, ka esi laimējis naudu, vai uzklikšķināt uz apšaubāma linka, un datorā jau ir iekļuvis vīruss, kas var bremzēt tā programmatūru vai arī sagraut to pavisam. Tad ir tikai viena izeja – datoru ātrā palīdzība. Lielākajās pilsētās parasti ir diennakts datoru apkalpošanas centri, kuru darbinieki bieži vien pēc izsaukuma ierodas pie cilvēka mājās.

Tehniskā apkope ir nozīmīga, bet ļoti svarīgi ir arī datora notīrīšana no putekļiem. Nav noslēpums, ka putekļi īpaši aktīvi uzkrājas datora dzesēšanas ventilatoros, tāpēc tos vajadzētu tīrīt regulāri. Tam var izmantot smalku, maigu otiņu vai arī putekļsūcēju, kas noregulēts vājā sūkšanas režīmā. Putekļi dzesēšanas sistēmas darbību var palēnināt, tā veicinot tehnikas uzkaršanu. Sekas visbiežāk ir nosvilusi videokarte (grafiskais adapters), kā dēļ dators paliek bez bildes.

Datora programmatūras tīrīšana un dzesēšanas sistēmas atbrīvošana no putekļiem nav nekas ārkārtīgi sarežģīts, taču, ja tomēr neesi drošs, ka šo darbu veiksmīgi izdarīsi pats, vari konsultēties kādā datoru servisā. Pašrocīga datoru labošana nav nekas labs, ja neesi pārliecināts, kas un kā īsti jādara. Datoru remonts nav spēle amatieriem, jo var gadīties, ka tehnikas labošana mājas apstākļos problēmu padara vēl nopietnāku un galu galā tomēr nepieciešams datora remonts datoru servisā. Beigu beigās neprašām un skopajiem vēlme ietaupīt var izmaksāt krietni dārgāk nekā servisa pakalpojums.

Secured By miniOrange