Kā izvēlēties monitoru

Monitors ir galvenā datora sastāvdaļa. To zina pat Holivudas filmu scenāristi. Gandrīz vai katrā grāvējā ir redzams, ka datori tiek iznīcināti, sašaujot to monitorus. Nav monitora – nav arī datora! Jebkurš kaut nedaudz pieredzējis datora lietotājs, protams, apzinās, ka, ja nepieciešams iznīcināt informāciju, tad jātiek vaļā no cietā diska. Taču daudzu iemeslu dēļ, monitora izvēlei ir jāvelta īpaša uzmanība. Pirmkārt, labs monitors ir ergonomikas pamats, strādājot ar datoru. Nav noslēpums, ka cilvēka redze šajā procesā tiek pakļauta vislielākajām briesmām.

Tiem, kuriem īpaši nerūp sava veselība, piedāvājam citu argumentu – augstas klases monitors ir labs naudas līdzekļu ieguldījums. Procesors, mātes plate, videokarte novecos pēc gada, lielākais, pēc diviem gadiem, taču monitors priecēs acis vismaz piecus gadus. Monitors un korpuss ir tās datora daļas, kas vismazāk var tikt rekonfigurētas.

Tāpēc monitora izvēle ir viens no atbildīgākajiem uzdevumiem iegādājoties datoru. Daudzi par to aizmirst, galveno uzmanību pievēršot procesora megahercu daudzumam un videokartes atmiņas lielumam. Monitoru iegādājas no tiem līdzekļiem, kas ir atlikuši beigās.

Secured By miniOrange