Kā izvēlēties planšeti

Nolēmāt nopirkt planšeti, taču gandrīz neko par tām nezinat? Vai arī grasāties pirkt kādu konkrētu modeli, taču neizprotat, ko nozīmē visas specifikācijas? Tad šis raksts ir domāts tieši jums! Šodien centīsimies paskaidrot svarīgākus momentus, kuriem pievērst uzmanību, izvēloties planšeti.

Ekrāns

Sāksim ar, iespējams, pašu būtiskāko – ekrānu. Pirmkārt, jāizvēlas izmērs. Kompaktajām planšetēm ekrāna diagonoāle ir 7-8 collas vai mazāk, lielas planšetes visbiežāk sastopamas ar 10.1, 11.6 vai pat 13.3 collu ekrānu. Mazākas ierīces labāk derēs grāmatu lasīšanai un filmu skatīšanai, ar lielākajām būs ērtāk pārlūkot interneta lapas un lietot aplikācijas, arī filmas izskatīsies ļoti labi, taču lasīt grāmatas būs neērti dēļ ierīces svara. Bet, ja jūs interese modeļi ar lielāku ekrānu, tad ekrāns 8’’ būs diezgan ērts lietošanai, turot to vienā rokā.Otrkārt, jāizpēta ekrāna izšķirtspējas parametri, jo tieši no tā būs atkarīga attēla kvalitāte. Planšetēs ar ekrāna diagonāli 9.7’’ un vairāk minimālajai izšķirtspējai jābūt 1024х768 pikseļi, bet septiņcollu budžeta planšetēm optimālā izšķirtspēja ir 800×480 un vairāk. Ierīces matricai jāspēj uztvert vismaz 5 pieskāriena punkti vienlaicīgi.

Baterija

Tas ir svarīgs punkts jebkurai ierīcei, no kura atkarīgs tas, cik ilgi jūs varēsiet strādāt bez papildus uzlādes, un piekrītiet, ka planšetēm tā ir viena no svarīgākajām īpašībām. Lielākā daļa ražotāju norāda, cik daudz ierīce spēj strādāt autonomi. Taču neaizmirstiet, ka darba laiku ietekmē arī pieslēgums Wi-Fi tīklam, vienlaicīga vairāku aplikāciju lietošana, ekrāna spilgtums, lietošanas intensitāte un daudzi citi faktori kā 3D spēļu palaišana vai bezvadu moduļu pieslēgšana.

Procesors

Pateicoties tam var spriest, cik ātri un ērti strādā planšetdators. Visizplatītākie ir vienkodolu un divkodolu procesori, taču pēdējā laikā tirgū parādījās arī četrkodolu budžeta planšetes. Starp šiem variantiem pastāv diezgan ieverojama starpība. Procesors ar 1Ghz ļaus bez problēmām veikt vairākas darbības vienlaicīgi, piemēram, sērfot internetā un klausīties mūziku.

Kamera

Kaut gan planšetes pamatuzdevums nav fotografēšana, ir vērts pievērst uzmanību arī kameras esamībai. Visbiežāk planšetdatori aprīkoti ar priekšējo kameru, ko izmanto videozvaniem un kuras izšķirtspēja ir minimālā. Aizmugurējās kameras izšķirtspēja variē no 3 līdz 5 megapikseļiem atkarībā no konkrētā ražotāja.

Atmiņa

Bet tagad pievērsisimies iekšējām sastāvdaļām. Iebūvētas atmiņas daudzums atšķiras katrā modelī, visbiežāk var sastapt 8, 16, 32 un 64 GB apjomu. Protams, ar datora atmiņu to nevar salīdzināt un kādu apjomu izvēlēties paliek katra cilvēka ziņā, taču nevajag sekot principam “jo vairāk, jo labāk”. Izvēlēties tik, cik jums ir nepieciešams, jo ierīces cena būs atkarīga arī no GB skaita. Jums vajadzētu izvēlēties planšeti ar lielāku atmiņu, ja plānojat glabāt tajā dažādus multimediju failus, kas aizņem daudz vietas. Ja izvēlējaties modeli ar nelielu atmiņu, pievērsiet uzmanību iespējai paplašināt atmiņu ar SD vai microSD kartēm (tādām pašām kā telefonos), jo daži ražotāju šādu opciju nepiedāvā (piemēram, Apple iPad). Planšetes aprakstā vienmēr būs norādīts kartes veids un maksimālais GB daudzums, ar ko var paplašināt atmiņu.
Runājot par atmiņu, jāpiemin arī operacionālā atmiņa RAM. Kad jūs ieslēdzat planšeti, tiek izmantots 400-500 MB operacionālās atmiņas. Tāpēc, ja vēlāties lietot nopietnas aplikācijas, pērciet planšeti ar RAM sākot ar 1 GB.

Sakaru veidi

Visi mūsdienu planšetdatori ir aprīkoti ar Wi-Fi moduli, savukārt ar 3G aprīkotu ierīču ir daudz mazāk. 3G ļauj pieslēgties internetam tur, kur nav pieejams bezvadu tīkls. Tas izskatās kā zibatmiņa vai simkarte, vairākums mobilo sakaru operatoru piedāvā plašu mobilā interneta piedāvājumu planšetēm. ast šo funkciju.
Pētot planšetes tehniskos rādītājus, saskarsieties arī ar Bluetooth, kura esamība ļaus ne tikai pārsūtīt failus no telefona, bet arī pieslēgt bezvadu tastatūru un peli.
GPS sastopams ne visos modeļos, biežāk šo navigācijas ierīci var atrast kompaktajās planšetēs, taču tagad arī daudzas lielizmēra ierīces piedāvā šo opciju.

Operētājsistēma

Te būs runa par planšetes “smadzenēm”. Operētājsistēmas planšetēs maz atšķiras no tām pašām sistēmām datoros. Vispopulārākās šobrīd ir iOS (Apple produkcija), Android (Samsung, ACER, Prestigio un citi), Windows RT un Windows (Asus, Acer, HP, Samsung, Dell, pirmā ir veidota speciāli planšetēm, otrā atbilsts datora operētājsistēmai). Ja runāt par ērtumu, tad tā ir katra izvēle, taču tiem, kas izmanto Android telefonā, būs diezgan ērti lietot Android arī uz planšetes.

Secured By miniOrange