KAPĒC IZMANTOT LINUX OPERĒTĀJSISTĒMU?

Cena – Linux ir par brīvu (operētājsistēma un lietojumprogrammatūra – Ofiss, CD rakstīšanas programmatūra u.t.t.). Microsoft ir mantkārīgs. Par piemēru ņemot Windows 7 – Jums izmaksās vismaz 50 latus + vismaz vēl tik pat ja vēlēsieties iegādāties MS Office produktu.

Resursi – Pat visbagātīgāk aprīkotais Linux distributīvs neprasa vairāk resursu kā Windows XP. Tas nozīmē, ka vecs dators darbosies pietiekami ātri izmantojot Linux.

Drošība – Linux sistēmām paredzētu vīrusu ir ļoti maz, kas samazina iespēju inficēt Jūsu datoru un sabojāt tajā esošos datus. Šajos laikos operētājsistēmas ir mazāk ievainojamas kā lietojumprogrammas, kas uz tām strādā. Tāpēc no jūsu datora drošības viedokļa vitāli svarīgi ir, lai jūsu operētājsistēma un programmas ir svaigi “salāpītas” ar jaunākajiem drošības ielāpiem.

Programmatūras uzskaite – vairumam Windows lietotāju, ir pilns plaukts ar programmatūras CD, un zem gultas piezīmju grāmata ar visiem sērijas numuriem, gadījumam, ja ko nāksies labot. Linux nav sērijas numuru un paroļu, par ko uztraukties vai pazaudēt.

Programmatūras atjaunošana — Linux atjauno visu jūsu sistēmu un lietojumprogrammatūru, ja vien atjauninājumi ir pieejami tiešsaistē. Microsoft atjauninājumus piedāvā tikai savai programmatūrai, bet programmatūru, ko esat ieguvis no citiem avotiem, jums jāatjauno pašam.  Vēl elegantāk Linux ir tas, ka pēc katra atjaunojuma tas neliek jums pārstartēt datoru. XP piesienas jums katras desmit minūtes, kamēr jūs nolamājaties un pārstartējat.

Nevajag defragmentēt disku – Linux izmanto failu sistēmas, kurām nav nepieciešama diska defragmentēšana.

Iebūvēto rīku bagātība – rīki, kas tiek piedāvāti kopā ar Windows kopumā ir diezgan viduvēji, tieši tāpēc daudzas mazas programmatūras firmas ir ērti iekārtojušās veidojot programmas un prasot par tām samaksu. Linux programmas ir salīdzināmas ar labāko Windows bezmaksas programmatūru, sākot ar CD rakstītājiem, foto pārvaldību, atmiņas novērošanu un diska rīkiem. PDF konvertēšana ir iebūvēta gan OpenOffice Writer, gan DTP lietojumprogrammā Scribus. Viss, kas jums jādara – jānospiež uzdevumu joslas poga.